Zavodňování – problém dnešní doby.

V této sedavé době, kdy k výkonu práce není potřeba pohyb, je všeobecně problém se zavodňováním organismů lidí.

Co vlastně zavodnění způsobuje? A jak můžeme proti zavodněnému organismu bojovat?

Za zavodněný organismu může s velké části nesprávná funkce lymfatického systému. Lymfatický systém neboli mízní systém se nachází těsně pod kůží člověka a taky uvnitř těla v orgánech. V lymfatickém systému proudí lymfa. Lymfa je nažloutlá čirá tekutina, která se filtruje přes uzliny. Lymfa teče od spodu nohou směrem do klíčku, kde se lymfa vlévá do krve. Lymfatický systém má hned několik velmi důležitých funkcí. V lymfatickém systému také sídlí náš imunitní systém. Lymfatické uzliny ,,hlídají,, , aby se do těla nedostaly škodliviny a patogenní mikroorganismy, které by mohly organismu ublížit. Mezi další funkce lymfatického systému patří: udržování správné hladiny vody v těle, což právě řeší problémy se zavodněním.

Lymfatický systém je také velmi často spojován se slovem detoxikace – odstranění toxických látek z těla. Toxiny se do těla dostávají jak z potravy, tak ze špatného životního prostředí. Toxické látky v těle pak mají za vinu menší obranyschopnost organismu proti virům a bakteriím. Proto je potřeba své tělo detoxikovat – odstranit toxické látky.

Některé z onemocnění lymfatického systému jsou např. lymfedém – drenáž lymfatik, neboli odtok lymfy nedostatečně funguje a také lipedém – nadměrně a atypicky se hlavně v dolních končetinách ukládá a množí tuk, neboli lipidy.

Co můžeme udělat proti zavodňování?

1)        Dostatečně se hýbat

Lymfatický systém nemá pumpu, tak jako krevní systém, který pohání srdce. Lymfa se pohybuje na základě kontrakcí svalů. To samozřejmě znamená, že potřebujeme pohyb, aby k zavodňování nedocházelo. Co se týká dýchání, tak i to napomáhá díky kontrakci svalů, pohyb lymfy umožnit. U vrcholových sportovců dochází také k zavodnění unaveného organismu. U nich je to způsobeno tlakem svalů na lymfatický systém, který pak nesprávně funguje. U vrcholových sportovců proti zavodnění doporučujeme dostatečnou regeneraci.

2)        Dodržovat správný pitný režim

Je také velmi důležité dodržovat pitný režim. Naše tělo je cca ze 70% tvořeno vodou, tak si dovedeme představit, co tělo umí, když mu přísun vody pravidelně nedodáváme – vodu si zadrží na horší časy. Je důležité vypít 2 – 3 l čisté neperlivé vody za den. Přesný výpočet kolik vody vypít si můžete najít na internetu.

3)        Nepít alkohol

 Alkohol sebou nese samozřejmě spousty dalších nevýhod od zpomalení organismu až po přínos toxinů a nebezpečných látek do těla.

4)        Použít metodu Body Wraps SLIM

Metody proti zavodňování Body Wraps SLIM originál, pomáhá s rozpohybováním lymfatického systému. Metoda Body Wraps SLIM originál využívá:

Potravinový doplněk pro rychlejší spalování tuků BW PILLS FAT KILLER

Speciální čaj BODY WRAPS TEA Lymfatic, který napomáhá vylučování vody z těla. Ovázání těla obinadly, ve směru toku lymfatického systému. Tyto obinadla – wrapy jsou namočeny ve speciální lázni z účinného bahna, které podporuje mikrocirkulaci a ten pak i lymfatický systém. Pohyb, který jsme si již zmiňovali, jak je proti zavodnění důležitý. Pro odvodnění sportovců doporučujeme BW Body Wraps SPORT. U této metody se využívá jiná směs určená speciálně pro regeneraci svalů. Celá metoda je pak obohacena o řádný strečink – protažení za pomoci wrapařky. Body Wraps metody však nejsou vhodné pro těhotné ženy, které mají se zavodněním velký problém. V těhotenství doporučujeme potravinové doplňky a čaje viz níže.

5)        Potravinové doplňky Body Wraps TEA a PILLS

Proti zavodnění můžeme také použít speciálně vyvinutý čaj se speciální recepturou na podporu funkce lymfatického systému – tzn. Proti zavodňování Body Wraps TEA Lymfatic. Jako dalším pomocníkem můžeme doporučit i potravinový doplněk BW Body Wraps Light Legs (lehké nohy), který napomáhá. Na detoxikace organismu doporučujeme potravinový doplněk BW Body Wraps Aloe Vera drink, který má velmi blahodárný vliv na střevní funkce. BW PILLS Spirulina and Chlorela je v boji s toxiny také úžasným pomocníkem.

Jak správně detoxikovat své tělo?

V poslední době je velmi skloňovaným tématem slovo detoxikace, aneb odstranění toxických škodlivých látek  z těla. Proč se slovo detoxikace objevuje a proč je potřeba?

Do těla se toxické látky – toxiny dostávají pomocí potravy, kde se poslední dobou používá čím dále tím více konzervantů tzn. Éček. Nemůžeme opomenout také na konzumaci alkoholu, což je silně toxická látka pro tělo, či kouření tabáku. Dnešní doba sebou také přináší zhoršené životní prostředí, způsobené výfukovými plyny apod. Dalo by se říci, že se člověk toxickým látkám prostě nevyhne.

Proto je detoxikace organismu velmi důležitá.

Odstranění toxických látek z těla mají na starost játra, kam se škodliviny dostanou lymfatickou a krevní cestou. My však detoxikaci můžeme sami velmi dobře podpořit.

Jak můžeme detoxikaci podpořit?

1)        Pohyb na čerstvém vzduchu

Spousty toxických látek se do těla dostávají pomocí znečištěného vzduchu. Taková procházka, či lehký běh, kde se i rozpohybuje lymfatický systém, který má odstranění toxických látek z těla na starost, je určitě správným řešením.

2)        Správně dýchat

Při nesprávném dýchání se naše svaly dostávají do křeče a v té nám nesprávně funguje  lymfatický systém. Zkuste dýchání Bhastrika dech, který se používá u hormonální jógy a u procedur Body Wraps pro rozpohybování lymfatického systému.

3)        Vybírat potraviny a pitný režim.

Vybírejte potraviny s nízkým obsahem éček – konzervantů. Jezte hodně ovoce a zeleniny, obsahují mnoho vitaminů  a ty jsou velmi dobrým pomocníkem pro detoxikaci. Vyhýbejte se alkoholu a kouření. Pitný režim využívejte ideálně neperlivou pramenitou vodu, omezte sladké kalorické nápoje a nápoje s umělými sladidly (př. Aspartam v LIGHT. Výrobcích).

4)        Použít potravinové doplňky a čaje na detoxikaci

BW PILLS: Spirulina a Chlorella: Chlorella v ideálně se vzájemně doplňujícím poměru účinných látek. Chlorella se Spirulinou tonizují organismus, dodávají energii, posilují vitalitu, pomáhají při únavě. Chlorella podporuje trávicí funkci a metabolismus, příznivě působí na funkci jater, žlučníku, ledvin a tlustého střeva. Posiluje růst symbiotické střevní mikroflóry, přispívá k vylučování těžkých kovů a odpadních látek z těla, pomáhá detoxikovat organismus. Povzbuzuje činnost imunitního systému, je velmi vhodná při únavě, pomáhá udržovat normální hladinu cukru a cholesterolu

v krvi. Spirulina podporuje imunitní systém a při snižování tělesné hmotnosti poskytuje tělu aminokyseliny potřebné pro tvorbu a udržování svalové hmoty. Je běžnou součástí

odtučňovacích kúr, protože brání štěpení škrobu, omezuje tím příjem cukrů do těla a navíc,nerozložený škrob příznivě ovlivňuje střevní činnost.

BW Aloe Vera: Výrobek obsahuje šťávu s malými kousky gelovité dužniny z listu Aloe vera barbadensis Miller, vypěstované na certifikovaných polích v Mexiku. Výrobce vlastní certifikaci Mezinárodní vědecké rady pro Aloe vera I.A.S.C. a je držitelem řady dalších certifikátů. Aloe vera vyniká širokým spektrem příznivých účinků na organismus, např. stimuluje metabolismus, posiluje při únavě, zvyšuje psychickou odolnost. Příznivě ovlivňuje kvalitu kůže, podporuje imunitní funkce. Blahodárně působí na trávicí soustavu, podporuje látkovou výměnu a pravidelnou střevní činnost, zmírňuje kyselost žaludku a pálení žáhy. Pomáhá udržovat normální metabolismus glukózy a inzulínu, příznivě působí na hladinu glykémie. Aloe vera gel je vyroben ze suroviny, jejíž pěstování až po sklizeň je po celou dobu pod přísnou kontrolou.

BW Tea: Povzbuzující detoxikační čaj bylinný čaj s povzbuzujícími vlastnostmi

Výhody Body Wraps TEA SLIM:

  • potlačuje duševní a tělesnou únavu
  • napomáhá vylučování vody z organismu
  • přispívá ke kontrole tělesné hmotnosti

(není vhodný pro těhotné a kojící matky)

 

5)        Využít metody na detoxikaci BW Body Wraps SKIN CARE

Bahenní zábaly byly již od dob starodávného Egypta brané jako rituál pro očištění těla. Zábal Body Wraps SKIN CARE je zábal, kdy Vám po směru toku lymfatického systému wrapařka omotá obinadla, které jsou namočeny ve speciální lázni z bahna ze středozemního moře, které je obohaceno o mnoho důležitých minerálů. Do bahna jsou přidány také antimikrobiální složky a složka decalact liquid, která bojuje proti plísním a zápachům nohou.

Celulitida – jak můžu problém s nehezkými ďolíčky vyřešit?.

Celulitida, aneb pomerančová kůže v oblasti hýždí a stehen. Estetický neduh, kterým trpí v této době i mnoho štíhlých žen. Proč se tento problém objevuje a co ho způsobuje? Jak s ním můžeme bojovat my?

Celulitida, odborně lipohypertrofie není nic jiného než nadměrné ukládání tuků – lipidů v problémové oblasti. Tukem jsou vyplněny tukové buňky které se zbytňují a jsou vytlačovány cestou nejmenšího odporu směrem k pokožce. Tím, že nám díky špatnému životnímu stylu a prostředí slábne podkožní vazivo a pevnost kůže je chabá, je viditelný vzhled celulitidy – nevzhledných ďolíčků. To, že celulitida není nic hezkého víme, ale je hlavně i nebezpečná pro naše zdraví. Zbytňující tukové buňky utlačují okolní cévky a kapiláry. Problémová část se neprokrvuje a nefunguje lymfatický systém, který nemůže odvádět toxické látky. Mějte na paměti, že celulitida nebude nikdy lepší, ale jen horší.

Jak si můžeme sami proti celulitidě pomoci?

Základem je samozřejmě pohyb a dodržování správného pitného režimu. To nám bohužel zadní partie dostatečně neprokrví. Ideálním pomocníkem je Body Wraps Anticellulite. Metoda, která má v sobě vybrané aspekty, které se navzájem podporují a na problém s celulitidou fungují.

Procedura Body Wrasp Anticellulite začíná užitím potravinového doplňku Body Wraps Fat Killer, který napomáhá rychlejšímu spalování tuků. Samotný zábal – wrap – tělo ovine po směru toku lymfatického systému obinadly napuštěné v lázni ze speciálně vyvinutého bahna, které pomáhá zpevnit podkožní vazivo a pokožku, umí bojovat proti ukládání tuků, podporuje mikrocirkulaci a tím i lymfatický systém. Tělo pak při kardio cvičení ve správné tepové frekvenci začne ještě lépe odbourávat tuk. Při cvičení obinadla tlačí na nerovnou pokožku, kterou také drenují. Závěrem je speciální proticelulitidní masáž, která celulitidu v problémovém místě hezky prokrví. Tím se urychlí látková výměna a tak se můžeme celulitidy lépe zbavit. Podpořit pak celou kúru můžeme i z domu a to pomocí speciálního prohřívacího oleje proti celulitidě BW Body Wraps Anticellulite Oil, který používáme spolu s rolerem, který celulitidu zcela rozválcuje. Vhodný potravinový doplněk doporučujeme BW Pills Light Legs, který se užívá na podporu lymfatického systému a tím i zmírnění celulitidy. Vhodným doplňkem je i čaj BW Body Wraps Lymfatic, který také pomáhá zavodnění. Pokud po kúře dodržíte zásady zdravého životního stylu a pitný režim, celulitidy se dále bát nemusíte.

 

©2024 DR-Nek.cz 

Log in with your credentials

Forgot your details?